Ready made spoločnosť

Pod pojmom predaj ready made sro si môžete predstaviť predzaloženú obchodnú spoločnosť, ktorá je určená na predaj. V mnohých prípadoch ide o eseročky, ktoré nevykonávali žiadnu podnikateľskú činnosť a nemajú za sebou históriu, ale boli založené priamo za účelom, aby sa následne predávali možným záujemcom, ktorí chcú začať podnikať v čo najkratšom možnom čase bez toho, aby museli zakladať svoju spoločnosť od základov. Pri týchto, ktoré sú bez histórie je prakticky aj minimálne riziko, že by na nového majiteľa previedli nejaké nevybavené pohľadávky a záväzky. Hovorí sa im aj čisté spoločnosti a jednou z výhod je že, už majú zaplatené základné imanie. V opačnom prípade je pri s.r.o. minimálna výška zaplatenia základného imania 5 000 EUR.

Mobil, káva, notebook

Primárne tieto založené obchodné spoločnosti vyhľadávajú tí, ktorí potrebujú čo najrýchlejšie začať s obchodom a podnikaním a chcú sa vyhnúť zdĺhavému zakladaniu firmy. Stačí, aby sa obchodný podiel ready made eseročky prepísal na klienta, teda na záujemcu. Je to výhodné napríklad v prípade, ak chcete rýchlo vykonať nejaký obchod a tlačí vás čas. Pri kúpe takejto predzaloženej s.r.o. sa ale dajú zmeniť aj rôzne detaily, napríklad meno a sídlo spoločnosti či pridať niekoľko ďalších predmetov podnikania.

  • Ready made sú zapísané v Obchodnom a živnostenskom registri, mnohé z nich sú zaregistrované aj na daňovom úrade ako platca dph. Po prevode obchodného podielu na vás sa stávate jej konateľom a môžete s ňou rozbehnúť vaše plánované obchodné aktivity.

Nástenka, motivačné

V prípade, ak by ste sa rozhodli založiť na vlastnú päsť novú firmu, bolo by to časovo, byrokraticky a v podstate aj finančne náročnejšie. Predovšetkým tu však vravíme o úspore času, ktorý miesto zakladania a behania po úradoch môžete priamo venovať vašim podnikateľským plánom. S predzaloženou spoločnosťou ušetríte veľa drahocenného času a môžete sa ihneď pustiť do podnikania.