Posuvné krídla dverí zo skla sú netradičné a zaujímavé

Materiály sa vyvíjajú a zdokonaľujú sa aj technológie, ktorými sa vyrábajú, no tie pôvodné či prírodné suroviny budú stále žiadané. Drevo bolo a je vďačný materiál, z ktorého sa dajú vytvoriť veľmi pekné a praktické predmety, a je navyše aj obľúbené, pretože je na dotyk teplé. Je takisto tvárne, preto je možné z neho vytvarovať čokoľvek.

Strohá architektúra súčasnosti

Dvere sú element, ktorý máme v každej domácnosti, v kancelárii, v obchodoch či iných komerčných, ale aj výrobných budovách, pretože sú vstupným prvkom, cez ne sa dostaneme do a z priestoru. V minulosti boli základom drevené dvere, ktoré sa otvárali alebo posúvali, ale neboli priehľadné, skôr mali spĺňať praktickú funkciu. Dnes sme sa posunuli ďalej a okrem dreva sa v interiéroch objavuje sklo. Sklenené dvere si získali množstvo prívržencov, zákazníci posuvne sklenene dvere ich s radosťou kupujú a vybavujú si nimi byty či domy.

Posuvné sklenené dvere sa udomácnili už takmer v každom interiéri. Vlastnosti skla totiž tento prvok posúvajú do roviny praktického a funkčného využitia, pretože číre sklo je priehľadné a prepúšťa dostatok svetla, takže ani v menších a tmavších priestoroch nie je vylúčené jeho použitie. Práve naopak, každú miestnosť dostatočne opticky zväčší.

Klasické dvere ako ich poznáme aj dnes

Moderný dizajn a architektúra sa so sklom dokážu vyhrať a vznikajú tak neskutočne zaujímavé a originálne prvky, ktoré oživia každý priestor. Sklo vo forme dverí sa môže povrchovo upraviť pieskovaním, grafickými vzormi, polepom fóliou či tlačou priamo na sklo, takisto ho môžeme nechať v pôvodnej, čírej verzii. Každé však musí byť vyrobené z bezpečnostného skla, teda tvrdené či kalené v základnej hrúbke 8 mm. Zákazník si dokonca môže sám navrhnúť grafickú potlač skla dverí, a tým získa absolútne originálny a jedinečný prvok vo svojom interiéri. Navyše použitím posuvu krídel do strán dokáže ušetriť aj kopu miesta, ktoré je pri otváravých dverách nevyhnutné, a to je už zaujímavý fakt.