Ako si vybrať legíny?

Sychravé jesenné dni sú ako stvorené na popoludnie strávené v posilňovni. Pri cvičení načerpáte potrebnú energiu a budete sa cítiť oveľa produktívnejšie. Ak patríte k tým, pre ktorých sa stalo fitnes centrum a šport druhým domovom, určite to poznáte. V súčasnosti tento módny kúsok s názvom „dámske legíny“ sa stal trendovým či už vo voľnom čase alebo počas športovania. Získali si nás najmä svojou pohodlnosťou a skvelými funkciami, ktoré ocení každý športovec či nešportovec.

tréning

Využiteľnosť dámskych legín

Legíny sú špecifické tým, že existuje druh na niekoľko príležitostí. Každé z nich sú vyrobené zo špeciálnych funkčných materiálov. Na základe toho si môžete vyberať medzi legínami na bežné nosenie alebo športovými legínami. Tie zahŕňajú aj ďalšie podkategórie, ako sú turistické, bežecké, cyklistické či iné legíny. Ich druhy, štýly a prevedenia či už na základe dizajnu alebo využiteľnosti sa neustále rozširujú. Čo sa týka voľnočasových legín medzi najtrendovejšie v dnešnej dobe patria kožené a rifľové tvarujúce nohavice, ktoré majú navyše zoštíhľujúci efekt a krásne sa prispôsobia postave. Pre to sú vhodné aj na nosenie do mesta, školy či do práce.

Športové legíny – fitness legíny na cvičenie

Fitness dievčatá, ktoré našli záľubu a vášeň v posilňovni určite vedia, že základným pilierom ich športového šatníka je kvalitný kúsok dobre sediacich, pohodlných a funkčných legín. Pri ich kvalite rozhoduje najmä materiál, z akého sú vyrobené. Pri oblečení na cvičenie sa pokúste vyhnúť bavlne. Čo sa týka legín stavte radšej na syntetické materiály. Syntetické materiály rýchlo a ľahko odvádzajú vodu a pot. Vďaka tomu sú leginy na cvicenie stále ľahké a pohodlné. Vhodným materiálom u športových legín je napríklad polyester, polyamid a podobne.

šport

Aj pri výbere športových legín natrafíte na typy y zoštíhľujúcich a proti celulitíde, no dajte si záležať najmä na ich funkčnosti a pohodlnosti. Ubezpečte sa, že vám dokonale sedia a nebudú vám počas cvičenia behať hore dolu. Dizajn a farba je len na vás. Takisto nepodceňujte ich údržbu a zakaždým sa riaďte inštrukciami na štítku.