Šiltovka – nový hit tejto sezóny

Tento rok sa bude niesť v znamení štýlových doplnkov. V hlavnej úlohe budú šiltovky. Dámske, pánske, rôznych farieb či vzorov. Tento módny doplnok už dávno nespĺňa len praktickú funkciu, kedy nás chránil pred teplom a ostrými slnečnými lúčmi. V súčasnosti sa stal ikonickým doplnkom, s ktorým oživíte každý outfit a dá sa už nosiť naozaj s čímkoľvek. Šiltovky obľubujú mnohí milovníci streetstylového či uvoľneného štýlu.

šiltovka

Čierna šiltovka = elegancia a extravagancia

Kto povedal, že šiltovka sa nehodí k elegantnému ženskému looku? Stačí si len vybrať tú správnu. Svetoví módni dizajnéri ju čoraz častejšie kombinujú s outfitmi modelov. V tomto prípade volia elegantnú šiltovku čiernej farby, ktorá celkový look nerozbije, ale dodá mu neskutočnú originalitu a odvážnosť. Skvele sa hodia k dlhým koženým alebo tylovým šatám, či k formálnemu oblečeniu.

Hip-hopové snapbacky

Tieto šiltovky sú charakteristické dlhším šiltom a zadným zapínaním. Do popredia sa dostali najmä počas éry hip-hopu a dodnes patria k najväčším trendom tohto storočia. Vytvárajú mladistvý teenagerský look v kombinácii s oversized mikinou a voľnejšími džínsami. Ak ste obľúbencom street štýlu určite je to nestarnúci trendový outfit.

Ak ste rada stredobodom pozornosti a rada experimentujete, pokojne zvoľte tento typ šiltovky k elegantnejším kúskom. Prelomíte tak tak všedný look na niečo nové a originálne. Veď predsa fantázii sa medze nekladú.

K hitom tohto roka patria aj vzory. Staňte módnou ikonou a určite nebudete ľutovať voľbu šiltovky s rôznymi vzormi. Vystúpite tak do popredia a budete vyzerať neuveriteľne štýlovo. Nič nepokazíte tlmenými farbami v zemitých odtieňoch ako je sivá, slonovinová, hnedá či béžová.

dámska šiltovka

Základné typy šiltoviek

Čo sa týka typov šiltoviek značkové šiltovky dámské https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/siltovky/, pánske, detské na našom trhu, rozlišujeme tri základné typy.

Fitted šiltovka = presne sedí na hlave a nemá ten klasický nastaviteľný pásik v obvode. (59 – 61 cm)

Snapback šiltovka = najviac známa najmä u teenagerov https://www.supermusic.cz/skupina.php%3Faction%3Dpiesen%26idpiesne%3D1714 S nastaviteľným pásikom v obvode. (58 – 59 cm)

Strapback = s nastaviteľným pásikom na zadnej strane (tzv. pracka). (58 – 59 cm)