Šetriť treba tam, kde je to možné

Nákup LED svietidiel nás síce môže vyjsť trocha drahšie ako sme boli zvyknutí pri halogénových typoch osvetlenia, ale návratnosť tejto investície je veľmi rýchla. Navyše, môžu sa pochváliť vlastnosťami, ktoré sme pri halogénových svetelných zdrojoch nezaznamenali, pestré dizajnové prevedenie a použitie aj v miestach, kde to tvar halogénok nedovoľoval, ich povyšuje na maximálne populárne spôsoby osvetlenia.

Aj svetielka na stromček sú úsporné

Svietime si takmer v každom priestore, dokonca osvetľujeme aj exteriérové plochy, takže je potrebné mať mnoho druhov a typov svietidiel, aby sa dali použiť na všetky spomínané možnosti. Technológia LED to umožňuje a ňou sa vyrábajú všetky doposiaľ známe typy osvetlenia, žiarovky, panely, trubice, reflektory, pásiky, dokonca existujú už aj zrkadlá s integrovaným osvetlením a podobne.

Značkoví predajcovia ponúkajú zákazníkom testované a starostlivo vyberané produkty spolu s poradenskou činnosťou, pretože spotrebiteľom vedia poradiť pri výbere tých správnych typov podľa toho, kam osvetlenie plánujú nainštalovať. Dizajn je rovnako dôležitý ako led osvetlenie výkon, lebo podľa neho sa môže osvetlenie stať aj hlavným zdrojom svetla. Farebný odtieň sa pohybuje v bielej teplej, studenej a neutrálnej, ale aj v typoch, pod ktorými sa skrývajú farebné svetlá, červený, modrý či zelený odtieň.

Väčšina svetiel LED sa dá ovládať diaľkovým ovládačom, umožňujú nastavenie intenzity farby, prechody medzi jednotlivými odtieňmi či voľbu farieb svetla. Najflexibilnejšie sú pásiky, lebo ich konštrukcia má mnoho benefitov a dovoľuje nainštalovať ich aj do úzkych či neodstupných miest, kde osvetlenie doteraz nebolo možné umiestniť. LED pásiky sa veľmi rýchlo a jednoducho umiestnia na požadované miesto obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane. LED žiarovky zase majú identickú päticu s halogénovými žiarovkami, takže nahradiť ich nie je vôbec problém.

Osvetlenie interiéru je potrebné

Úsporné, ekologické a výkonné LED osvetlenie sa stalo populárne hneď ako uzrelo svetlo sveta, má budúcnosť už len z pohľadu úspory energie, aj keď je o niečo drahší jeho nákup, investícia sa vráti v krátkom čase. Použiteľné je kdekoľvek, v kanceláriách, domácnostiach, administratívnych priestoroch, ale aj v exteriéri, a to je jeho výhodou.