Využiteľnosť LED modulu

LED modul je novodobá technológia vyhotovenia svetla, ktoré ma v sebe zabudovaný integrovaný LED zdroj. Moduly nahrádzajú staršie typy osvetlenia akým sú halogény alebo žiarovky. Zdroj modulu sa nachádza vo vnútri svetla. LED moduly vydržia naozaj dlhu dobu, takže sa o ich výmenu nemusíte starať. Ak už, ale vymeniť potrebujú tak vymieňať modul môže len osoba, ktorá ma na to potrebnú odbornú elektrotechnickú spôsobilosť a znalostí na to potrebné. Žiadnom pripadne sa, ako laik nepúšťajte to takejto výmeny keďže v module sa nachádzajú “živej časti“. LED moduly vám úplne nezhasnú, ako je to zvykom u iných svietidiel, ale len sa viditeľné zníži ich intenzita svietivosti. Ich vydrž je často krát vyššia, ako je to u úsporných LED žiarovkách. Vydržia vám dlhé roky.

LED modul

Moduly nie sú len trvácne, ale sú aj veľmi šetrne. Moduly sú navrhnuté tak, aby boli odolné voči prípadným nárazom alebo otrasom, ktoré môžu v bežnom živote nastať. Diódy, ktoré sú hlavnou súčiastkou pri LED module tvoria zdroj osvetlenie. Zvyčajne sa v module nachádzajú 1 až 3 diódy.
LED modul nachádza využitie v moderných domácnostiach, kde môže byť vyhotovení, ako nastane svetlo, lampa alebo stropné svetlo.

Nápis

Používa sa aj v rôznych reklamách, kde osvetľuje nápisy, tabule alebo obrázky. Funkcie, ktorými môžu moduly disponovať môžu byť senzor pohybu, časovač, ovládanie svetla hlasom, zmena farby alebo intenzity osvetlenia, ovládanie pomocou mobilného telefónu. Farby pri LED moduloch môžu byť rôzne na výber máte studenú, teplú alebo bielu farba. Ale môžete si vybrať aj také moduly, ktoré majú technológiu RGB to znamená, že si v module budete vedieť nastaviť rôzne farby také aké práve potrebujete. Funkciu časovača môžete využiť vtedy ak potrebujete svetlo zapnúť alebo vypnúť v presný čas. Ak senzor pohybu, ktorý sa nachádza v module zaznamená pohyb tak sa svetlo automaticky zapne.